Yh­teys­tie­dot

Pohjois-Pohjanmaan Vasemmiston yhteystiedot

Pohjois-Pohjanmaan Vasemmisto
Pakkahuoneenkatu 19
90100 OULU

Toiminnanjohtaja Jaakko Alavuotunki
p. 0500 584 055
jaakko.alavuotunki@vasemmistoliitto.fi

Pohjois-Pohjanmaan Vasemmistonaiset (Punaposket)
 
puheenjohtaja Sari Kultanen
p. 041 4391411
sarih.kultanen@gmail.com

Piirihallitus 2014

Pohjois-Pohjanmaan Vasemmisto ry:n sääntöjen 12 §:n mukaan piirijärjestön hallituksena sen asioita hoitaa ja sitä edustaa piiritoimikunta, johon kuuluu syyskokouksen vuodeksi kerrallaan valitsema puheenjohtaja, kaksi varapuheenjohtajaa ja 5-15 muuta varsinaista jäsentä.

Piiritoimikunnan toimikausi alkaa aina syyskokousta seuraavan tammikuun alusta ja kestää koko kalenterivuoden. Vuoden 2014 puheenjohtajisto ja piiritoimikunta valittiin Haapavedellä piirikokouksessa, joka järjestettiin 16.11.2013.

Piiritoimikuntaan kutsutaan varsinaiset- ja varajäsenet, puoluevaltuuston jäsenet sekä piirijärjestön alueelta valitut kansanedustajat.

Puheenjohtajisto

Puheenjohtaja Risto Kalliorinne, Oulu
p. 050 5120 477
risto.kalliorinne@eduskunta.fi
 
I varapuheenjohtaja Katja Hänninen, Raahe
p. 044 060 7606
katjuska1980@gmail.com
 
II varapuheenjohtaja Veli Paasimaa, Muhos
p. 041 445 0744
veli.paasimaa@muhos.fi

Varsinaiset jäsenet

Aija Autio, Ylivieska
aija.autio@hotmail.com
 
Juha Haapala, Oulu
p. 040 532 2668
juha.haapala03@gmail.com
 
Heikki Hytinmäki, Haapavesi
 
Eero Kinare, Kalajoki
p. 050 308 1533
eerokinare@gmail.com
Tarja Kontturi, Liminka
 
Sari Kultanen, Oulu
p. 041 439 1411

 
Marja-Leena Liimatta, Ii
p. 0400 593 593

 
Juho Matinlauri, Raahe
p. 050 466 1384
juho.matinlauri@gmail.com
 
Ville Taivalkoski, Taivalkoski
p. 044 054 7780
ville.taivalkoski@gmail.com
 
Teuvo Ukkola, Oulu
p. 0400 958 854
teuvo.ukkola@oulunkaari.net

Varajäsenet

Jorma Hanhela, Oulu
 
Rauno Hekkala, Oulu
p. 044 526 8509
rauno.hek@hotmail.com
 
Kari Honkala, Sievi
 
Saku Juola, Ylivieska
saku.juola@kotinet.com
 
Piia Kauppinen, Muhos
 

Eero Raudaskoski, Nivala
p. 044 5189 932

eero.raudaskoski@nivala.fi