Osas­tot

Tältä sivulta löydät Pohjois-Pohjanmaan alueella toimivien Vasemmistoliiton paikallisyhdistysten yhteystiedot kunnittain. Lisätietoja voit kysellä pohjoisten piirijärjestöjen toiminnanjohtajalta Jaakko Alavuotungilta (jaakko.alavuotunki@vasemmistoliitto.fi, p. 0500 584 055). Täällä voit liittyä Vasemmistoliiton jäseneksi!

ALAVIESKA

Jokilaaksojen Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Pasi Niiranen
p. 044 3726933
niiranen.pasi@gmail.com

HAAPAJÄRVI

Jokilaaksojen Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Pasi Niiranen
p. 044 3726933
niiranen.pasi@gmail.com

HAAPAVESI

Haapaveden Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Outi Pekkala
p. 040 1823363
outi.pekkala@haapavesi.fi

HAILUOTO

Pohjois-Pohjanmaan Vasemmisto ry.

toiminnanjohtaja Jaakko Alavuotunki
p. 0500 584 055
jaakko.alavuotunki@vasemmistoliitto.fi

II

Vasemmistoliiton Iin osasto ry.

puheenjohtaja Teijo Liedes
teijo.liedes@ii.fi

KALAJOKI

Kalajoen Vasemmistoliitto ry.

puheenjohtaja Heli-Leena Yli-Parkas
p. 050 3728286
heli-leena@hotmail.com

Himangan Vasemmistoliitto ry.

puheenjohtaja Eero Kinare
p. 050 308 1533
eero.kinare@gmail.com

KEMPELE

Kempeleen Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Toivo Piira
p. 044 0512752
toivo.piira@pp.inet.fi

KUUSAMO

Kuusamon Vasemmisto r.y.

puheenjohtaja Antti Karjalainen
anttiarmaskarjalainen@gmail.com

KÄRSÄMÄKI

Jokilaaksojen Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Pasi Niiranen
p. 044 3726933
niiranen.pasi@gmail.com

LIMINKA

Limingan Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Tuomo Tuomala
p. 045 2533388
tuomo.tuomala@gmail.com
Limingan Vasemmisto Facebookissa

LUMIJOKI

Lumijoen Vasemmistoliitto ry.

puheenjohtaja Silvo Nybacka
p. 040 508 7627
silvo.nybacka@dnainternet.net

MERIJÄRVI

Jokilaaksojen Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Pasi Niiranen
p. 044 3726933
niiranen.pasi@gmail.com

MUHOS

Muhoksen Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Jaakko Latvanlehto
p. 044 539 3661
jlatvanlehto@gmail.com
http://www.muhoksenvasemmisto.fi

NIVALA

Jokilaaksojen Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Pasi Niiranen
p. 044 3726933
niiranen.pasi@gmail.com

OULAINEN

Oulaisten Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Oili Kangasniemi
p. 044 9771334
oilibirgitta.kangasniemi@gmail.com

OULU

Vasemmistoliiton Oulun kunnallisjärjestö

puheenjohtaja Rauno Hekkala
p. 040 526 8509
rauno.hekkala@ouka.fi

Etelä-Oulun Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Mona Kekkonen
kekkonen.mona@gmail.com

Haukiputaan Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Suvi Röntynen
p. 040 732 0197
suvi.rontynen@gmail.com

Järvi-Oulun Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Tapani Sillanpää
p. 050 5709 715
mtspaa@gmail.com

Itä-Oulun Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Ari Mäntykenttä
p. 045 1729503
ari.mantykentta@hotmail.com

Kunta-alan Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Vesa Huittinen
p. 044 703 7074
vesa.huittinen@ouka.fi

Oulunsalon Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Tauno Korhonen
p. 040 5470771
taunokorhonen1@gmail.com

Oulun VasemmistoPlus ry.

puheenjohtaja Sari Siirtola
p. 041 4391411
sari.siirtola@gmail.com

Oulun Vasemmistoseura ry.

puheenjohtaja Tuula Salminen
p. 050 3706875
tuula.ponkila@gmail.com

Suur-Patelan Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Markku Eilola-Jokivirta
p. 0406748261

PUDASJÄRVI

Vasemmistoliiton Pudasjärven osasto ry.

puheenjohtaja Antti Tihinen
p. 040 827 1709
antti.tihinen@pudasjarvi.fi

PYHÄJOKI

Pyhäjoen Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Matti Nousiainen
p. 050 495 0191
matti.nousiainen@hotmail.com

PYHÄJÄRVI

Pyhäjärven Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Jere Hakkarainen
p. 0442942123
jere.hakkarainen@outlook.com

PYHÄNTÄ

Jokilaaksojen Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Pasi Niiranen
p. 044 3726933
niiranen.pasi@gmail.com

RAAHE

Raahen Demokraattinen kunnallisjärjestö ry.

puheenjohtaja Aleksi Honka
p. 040 7542493
aleksi.t.honka@gmail.com
raahen.vasemmisto.fi

Raahen Dem. yhdistys ry.

puheenjohtaja Risto Rautio
p. 044 4394345
risto.rautio@gmail.com

Vihannin Työväenyhdistys ry.

puheenjohtaja Antti Nordström
p. 040 5259524
antti.nordstrom@kotinet.com

REISJÄRVI

Reisjärven-Kangaskylän Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Asko Kestilä
p. 040 708 8957
kestilaasko55@gmail.com

SIEVI

Sievin Vasemmistoliitto ry.

puheenjohtaja Kari Honkala
p. 050 3811440
karit.honkala@gmail.com

SIIKAJOKI

Vasemmistoliiton Ruukin yhdistys ry.

puheenjohtaja Sami Nyman
p. 050 314 3459
samiknyman@hotmail.com

SIIKALATVA

Jokilaaksojen Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Pasi Niiranen
p. 044 3726933
niiranen.pasi@gmail.com

TAIVALKOSKI

Kuusamon Vasemmisto r.y.

puheenjohtaja Antti Karjalainen
anttiarmaskarjalainen@gmail.com

TYRNÄVÄ

Tyrnävän Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Vesa Huusko
p. 045 125 1936
vesa.huusko@gmail.com

UTAJÄRVI

Utajärven Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Toivo Perttunen
p. 0400 165 921
toivo.perttunen@gmail.com

VAALA

Vaalan Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Osmo Mustonen
p. 040 537 9871
osmo.mustonen@vaala.fi

YLIVIESKA

Jokilaaksojen Vasemmisto ry.

puheenjohtaja Pasi Niiranen
p. 044 3726933
niiranen.pasi@gmail.com