Puo­lueo­sas­tot ja kun­nal­lis­jär­jes­töt

POHJOIS-POHJANMAAN VASEMMISTON ALUEELLA TOIMIVAT VASEMMISTOLIITON YHDISTYKSET (listaus päivitetty 9.4.2014)

Oulun alueen yhteistyöryhmä
Raahen alueen yhteistyöryhmä
Eteläisen yhteistyöryhmä
Oulun ympäristön yhteistyöryhmä
Koillismaan yhteistyöryhmä

Oulun alueen yhteistyöryhmään kuuluvat yhdistykset Uuden Oulun ja Hailuodon kuntien alueella. Yhteyshenkilö on Oulun kunnallisjärjestön pj Rauno Hekkala (p. 040 526 8509, E-mail: rauno.hek@hotmail.com).

Etelä-Oulun Vasemmisto r.y.
pj. Hilkka Myllykangas
p. 040 557 4428
 
Hailuodon Työväenyhdistys r.y.
pj. Paavo Isola
p. 0400 688 204
 
Haukiputaan Vasemmisto r.y.
pj. Liisa Koskela
p. 040 548 6537
liisa2.koskela@gmail.com
 
Järvi-Oulun Vasemmisto r.y.
pj. Tapani Sillanpää
p. 050 570 9715
mtspaa@gmail.com
 
Kiimingin Vasemmisto r.y.
pj. Lahja Hanhela
p. 040 734 2133
jorma.hanhela@gmail.com
 
Koillis-Oulun Vasemmisto r.y.
pj. Pirjo Käyhkö
p. 040 508 2599
pirjo.kayhko@ouka.fi
 
Kunta-alan Vasemmisto r.y., Oulu
pj. Vesa Huittinen
p. 044 703 7074
vesa.huittinen@saunalahti.fi
 
Oulunsalon Vasemmisto r.y.
pj. Risto Siekkinen
p. 040 778 5379
siekkinen.risto@dnainternet.net
 
Oulun VasemmistoPlus r.y.
pj. Olli Kohonen
p. 050 352 3239
kohonen.olli@gmail.com
 
Oulun Vasemmistoseura r.y.
pj. Mikko Viitanen
p. 044 436 8039
mikko.viitanen@ely-keskus.fi
http://vasemmistoseura.vas.fi
 
Suur-Patelan Vasemmisto r.y., Oulu
pj. Veli-Pekka Kultanen
puh. 044 350 8085
vkultanen@gmail.com
 
Valon Vasemmisto r.y., Oulu
pj. Harri Ylönen
p. 09 432 4064
harri.ylonen@eduskunta.fi
 
Vasemmistoliiton Oulun Kunnallisjärjestö r.y.
pj. Rauno Hekkala
p. 040 526 8509
rauno.hek@hotmail.com
http://oulu.vas.fi
 
 
ytr2

Raahen alueen yhteistyöryhmään kuuluvat yhdistykset Kalajoen, Raahen, Siikajoen ja Pyhäjoen kuntien alueella. Lisä- ja yhteystiedot toiminnanjohtajalta (jaakko.alavuotunki@vasemmistoliitto.fi).

Himangan Vasemmistoliitto r.y.
pj. Eero Kinare
p. 050 308 1533
 
Kalajoen Vasemmistoliitto r.y.
pj. Päivi Alho
p. 050 324 8920
E-mail: paivi.alho@kalajoki.fi
 
Kalajoen Demokraattiset Naiset r.y.
Vierimaa Airi
p. 08 460 997
 
Pyhäjoen Vasemmisto r.y.
pj. Matti Nousiainen
p. 050 495 0191
matti.nousiainen@hotmail.com
 
Raahen Demokraattinen yhdistys r.y.
pj. Unto Valpas
p. 050-5113087
unto.valpas@raahe.fi
www.raahenvasemmistoliitto.fi
 
Pattijoen Vasemmisto r.y.
pj. Veijo Mikkola
p. 050 524 8363
veijom@kotinet.com

Kopsan-Mattilanperän Vasemmisto r.y., Raahe

pj. Juhani Torvela
p. 040 575 0361
juhani.torvela@kotinet.com
 
Vasemmistoliiton Ruukin yhdistys r.y.
pj. Sami Nyman
p. 050 314 3459
E-mail: samiknyman@hotmail.com
 
Vihannin Työväenyhdistys r.y.
pj. Sulo Nurkkala
p. 0500 383 812
 
 
ytr3
 
Eteläisen alueen yhteistyöryhmään kuuluvat yhdistykset Alavieskan, Haapajärven, Haapaveden, Siikalatvan, Kärsämäen, Nivalan, Oulaisten, Pyhäjärven, Pyhännän, Reisjärven, Sievin ja Ylivieskan kuntien alueella. Lisä- ja yhteystiedot toiminnanjohtajalta (jaakko.alavuotunki@vasemmistoliitto.fi).
 
Alavieskan Vasemmisto r.y.
pj. Timo Takkunen
p. 050 304 8150

Haapajärven Vasemmistoliitto r.y.
pj. Väinö Wassholm
p. 040 777 8476
vaino.wassholm@reisjarvi.fi
 
Haapaveden Vasemmisto r.y.
pj. Ville Saukko
p. 050 494 2211
visaukko@netti.fi
 
Kestilän Vasemmisto r.y.
pj. Pekka Nikula
p. 044 206 8365
 
Vasemmistoliiton Nivalan yhdistys r.y.
pj. Eero Raudaskoski
p. 044 518 9932
eero.raudaskoski@nivala.fi
 
Oulaisten Vasemmisto r.y.
pj. Kari Hyytiäinen
p. 0500-281 874
kari.hyytiainen.khy@gmail.com
 
Pulkkilan Vasemmisto r.y.
pj. Paavo Asikainen
p. 040 5188427
 
Pyhäjärven Vasemmisto r.y.
pj. Teija Mykkänen
p. 040 576 3179
teija.mykkanen@hotmail.fi
 
Pyhännän Demokraattinen yhdistys r.y.
pj. Jouko Hiltunen
p. 0400 162 665

Rantsilan Demokraattinen yhdistys r.y.
Seppo Kallio
p. 0400 687 716

Reisjärven-Kangaskylän Vasemmisto r.y.
pj. Asko Kestilä
p. 040 708 8957
askoseta@luukku.com
 
Sievin Vasemmistoliitto r.y.
pj. Kirsti Vehmas
p. 046 653 8875
E-mail: kirsti.vehmas@hotmail.com
 
Ylivieskan Alueen Vasemmistoryhmä r.y.
pj. Ahti Törmälä
p. 040-843 9971
ahti.tormala@hotmail.com
 
ytr4

Oulun ympäristön yhteistyöryhmään kuuluvat yhdistykset Iin, Kempeleen, Limingan, Lumijoen, Muhoksen, Tyrnävän ja Utajärven kuntien alueella.

Vasemmistoliiton Iin osasto r.y.
pj. Erkki Kalliorinne
p. 040 554 0370
erkki.kalliorinne@pp.inet.fi
ii.vas.fi
 
Kempeleen Vasemmisto r.y.
pj. Pekka Vatjus-Anttila
p. 0400 658 508
pekka.va@luukku.com
 
Kuivaniemen Vasemmisto r.y.
pj. Juha Muhojoki
p. 045 671 7446
juha.muhojoki@pp.inet.fi
 
Limingan Vasemmisto r.y.
pj. Tuomo Tuomala
p. 0400 837 558
t.tuomala@suomi24.fi
Limingan Vasemmisto Facebookissa
 
Lumijoen Vasemmistoliitto r.y.
pj. Silvo Nybacka
p. 040 508 7627
silvo.nybacka@dnainternet.net
 
Muhoksen Vasemmisto r.y.
pj. Veli Paasimaa
p. 041 455 0744
E-mail: veli.paasimaa@netti.fi
http://www.muhoksenvasemmisto.fi
 
Tyrnävän Vasemmisto r.y.
pj. Vesa Huusko
p. 050 545 2442
vesa.huusko@gmail.com
 
Utajärven Vasemmisto r.y.
pj. Leo Saarenpää
p. 040 485 7902
 
ytr6
 
Koillismaan yhteistyöryhmään kuuluvat yhdistykset Pudasjärven, Taivalkosken ja Kuusamon kuntien alueella.
 
Kuusamon Vasemmisto r.y.
pj. Tarmo Raatikainen
tarmo.raatikainen@kuusamo.fi
 
Vasemmistoliiton Pudasjärven osasto r.y.
Paavo Tihinen
Puh: 0400 283 309
paavo.tihinen@pudasjarvi.fi
 
Vasemmistoliiton Taivalkosken yhdistys r.y.
pj. Veijo Jussila
p. 0400 277 860

Vasemmistoliiton Siuruan osasto ry
pj. Jari Uitto
puh. 040 535 3817